Elämässä pitää olla käytettävyyttä ja Ilosaarirockia.

Matkalla


Ei sentään tilliliha

elokuu 14, 2007

Pnin yllyttämänä:

Jos olisin kouluruoka, olisin

Ideakeittiön kouluruokatesti: olen Kaalilaatikko ja lasi vettä

Kaalilaatikko ja
lasi vettä

Olen hyvää pataa kaikkien kanssa.

Tee sinäkin
Ideakeittiön kouluruokatesti

Lisättäköön tähän vielä, että nykyisin rakastan kaalilaatikkoa, vaikka kouluaikoina en takuulla olisi pistänyt sitä suuhuni. Oi aikoja. (Niin, ja se, että alkuperäisessä koodissa kuvalinkki vie jonnekin Mäkkylään. Eihän tuo nyt muutenkaan ihan nätisti asetu, mutta saa kelvata.)

Jaa |

6 kommenttia kirjoitukseen “Ei sentään tilliliha”

  1. Nikke kirjoitti:

    Ditto.

    Toivoin optimistisesti makaronilaatikkoa, mutta sisäinen realistini odotti kesäkeittoa. Kai tämä on jonkinlainen kompromissi siltä väliltä.

  2. Marjut kirjoitti:

    Vähänkö me ollaan hyvää pataa. :-)

  3. kaura kirjoitti:

    Sinäkin, kaalilaatikkoseni. Osmo Poliitilla kokoontuu kaalilaatikkojengiä enemmänkin, tervetuloa: http://varapygmi.blogspot.com/2007/08/you-sexy-woo-ooh.html

  4. kirsi kirjoitti:

    Minäkin olin kaalilaatikko. Tillilihan oli kyllä pahinta. Ja Kanaviilokki.

  5. Marjut kirjoitti:

    Kanaviillokkihan oli ihanaa, mutta sitä ei enää saa mistään. Tillilihaakin pystyy jo syömään, jos on pakko.

  6. zepander kirjoitti:

    “Olet sitkeä sissi, jonka parhaat puolet tulevat esiin tiukimmissa paikoissa. Vaikka toiset saattavat panikoida, sinun rauhallisuutesi on taattu. Tästä syystä oletkin luultavasti se henkilö tuttavapiirissäsi, joka saa vastuuta silloin, kun paineet ovat suurimmat. (ed: no älä) Sama saattaa näkyä myös työtehtävissäsi. (ed: no älä) Minkä palomiehen/naisen maailma sinussa menettikään. (ed: nii-i!)”

    Tilliliha.




  • Kategoriat

  • Flickr

    www.flickr.com
    Marjut's items Go to Marjut's photostream


↑ Ylös